Jeseníky originální produkt - Minipivovar Kolštejn v BrannéKolštejnský pivní znalec

aneb komentované degustační prohlídky minipivovaru Kolštejn

 

Předmětem nevšedního zážitku (certifikován jako originální zážitek Jeseníky originální produkt®) je hodinová degustační prohlídka rozdělená na tři roviny. Celkové pojetí prohlídky je vyjímečné především svým charakterem.

  1. Historicko-naučná část = z krátkého úvodního výkladu sládka poznáte poutavou historii pivovarnictví Branné a všech 28 kolštejnských domů s právem vařit pivo od počátku 14. století. Seznámíme Vás s tradicí právovárečného práva naší budovy restaurace s pivovarem, která sahá až do roku 1325.
  2. Technická část = přímo v prostorách naší varny porozumíte postupu výroby piva od fáze šrotování sladu, přes chmelovar a kvašení ve spilkách až po ležení díla v ležáckých tancích.
  3. Degustační část = výjimečnost celé prohlídky spočívá také ve vysvětlení správného způsobu degustace piv nad speciálním pivním setem a modelem jazyka s chuťovými pohárky.  Jedinečné degustační karty vyplníte již za stolem naši restaurace, který pro tuto příležitost rezervujeme. Společně se sládkem následně ochutnáte 4 vzorky piv a vyplníte degustační karty jako opravdový senzorický odborník.
  4. Jako dárek od nás získáte speciální pamětní certifikát „Kolštejnského pivního znalce“ z velkolosinského ručního papíru a publikaci Historie pivovarnictví v Kolštejně.

 

Kalendář prohlídek - Minipivovar Kolštejn v Branné

 
Fotogalerie ze zážitku ZDE


Pamětní list Kolštejnský pivní znalec

 

Minipivovar Kolštejn, Branná Minipivovar Kolštejn, BrannáMinipivovar Kolštejn, Branná Minipivovar Kolštejn, BrannáMinipivovar Kolštejn, Branná Minipivovar Kolštejn, Branná

 

Cenové podmínky, rezervace a jiná pravidla

  • Cena zážitku: 290 Kč/os.
  • Délka zážitku: 50 minut.
  • Zážitek je možné darovat formou dárkového poukazu - informace na recepci hotelu (tel. 602 651 027).

Kalendář prohlídek - Minipivovar Kolštejn v Branné